hiperilan.web.tr

tr_TR

İlan girilmesinin kuralları

Aşağıda belirtilen kurallar sunulan hizmetlerin kullanımının ayrılmaz bir parçasıdırlar ve bizde ilan vermek isteyen herkes bu kurallara uymak zorundadır. Bu kurallar ihlal edildiği taktirde yöneticiler söz konusu kişinin ilanlarını ret etme, ilanlarını ve kullanıcı hesabını silme hakkına sahiptirler, bu sebepten tüm ilan verenlerin bunu dikkatlice okumalarını tavsiye ederiz.

Kanunlara uyunuz, saygılı olunuz

Doğal olarak kural kanunlara uymak ve saygılı olmak – lütfen hakaret etmeyin, birileriyle hesap görmeyin, yasak politik hareketlerin propagandasını ve diğer genel kanun ve saygı kurallarına aykırı hareketlerde bulunmayın.

Web yöneticilerinin talimatlarına uyunuz

Sunucu yönetimi kendi düşüncelerine göre kanun ve moral değerlere aykırı gördüğü herhangi bir web içeriğini silme hakkını saklı tutar. Aynı zamanda biraz önce bahsedilen şekilde davranan veya direk işletme şartları ve kurallarını ihlal eden kullanıcıların girişini örneğin kayıt, email veya IP adresinin blokasyonu ile engelleme hakkını da saklı tutarız.

Sadece uygun bölümde ilan veriniz

Lütfen ilanları ve firmaları sadece konusuna ait Kategorileri yerleştiriniz. Eğer ilanınız için uygun bölüm bulamazsanız lütfen bizimle kontağa geçiniz, bunun üzerini biz eğer uygun bulursak olmayan o konuyla ilgili yeni bir açabiliriz. Dikkat! Konusuna ait kategoriden kasıt o konuya yakın olan bölüm değildir! Örneğin araba sigortalama ilanı kişisel arabalar bölümüne ait değildir! Buraya sadece somut araba ilanları konabilir.

Aynı şeyi bir bölüme sadece bir kere ilan veriniz

Bize göre saygılı ilan verme kurallarının ihlallerinden biride aynı veya benzeri ilanın bir kategoriye bir kaç kez arka arkaya tekrar verilmesidir, bunu tekrarla yapan kullanıcılar IP adreslerini ve hesaplarının bloke edilmesi tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Eğer örneğin iş bulma ilanı veriyorsanız onu sadece bir kere söz konusu bölüme bir kere verin – her ne kadar bu ilanla değişik formülasyonlar yaparak değiştirseniz de söz konusu olan hep aynı şeydir ve burada sadece bir kere olabilirler.

Mantıklı ölçüde ilan veriniz

Sunucu her şeyden önce şahsi ilanlar içindir, yani firmalar ilan verebilecek olsa da bütün herkes yöneticinin belirlediği belli bir limite uymak zorundadır. Aynı kullanıcı tarafından gereksiz yere arka arkaya aynı ilanların verilmesini, bir bölümün aynı kullanıcının ilanlarıyla dolu olmasını istemiyoruz. Genel olarak bir bölümde bir ilan verenden arka arkaya ikiden fazla ilan olmamalıdır. Yöneticilerimiz tarafından onaylanmamış herhangi bir otomatik ilan olamaz. Bu limitlerin aşılması kural ihlali sayılacaktır ve ihlal edene yukarıda belirtilen yaptırımlar uygulanacaktır.

Sadece somut mal ve hizmetlerin ilanını veriniz

Sadece somut mal ve hizmetler için ilan verilebilir. Bedava ilan (paralı reklamdan farklı olarak ) bir şeyin propagandası değildir, direk balım ve satış içindir. Örneğin eğer bilgisayar tekniği satıyorsanız sunduğunuz şeyden somut bir parça seçip onun konusuna ait bölümde ilanını verin – ilanın metin kısmının sonunda doğal olarak bunlardan daha fazlasını sattığınızı belirtebilirsiniz.

İlgilenen kişinin temel bilgileri bu portalda öğrenebileceği bilgileri veriniz

"Email ile daha fazla bilgi veriniz" tipinde ilan vermek yasaktır. İlanda yazılabilecek olan metin uzunluğu büyük bir çoğunlukla sunulan şeyi anlatmak için yeteri kadar uzundur ve ayrıca da tıklanabilecek yönlendirme olanağı bulunmaktadır. İnsanlardan email çekme ve maskeli şüpheli faaliyetlere kesinlikle tolerans göstermeyeceğiz. Bu özellikle de sunulan iş için somut taleplerin olduğu ve kişisel bilgilerin istendiği iş ve geçici iş sunumu için geçerlidir, aksi takdirde ilanlar onaylanmayacaktır.

En somut yönlendirmeleri kullanınız

Yönlendirmeleri ilanlarda sadece bu amaç için ayrılmış olan kolonlara, olası en net şekilde yerleştiriniz. Bu direk mal veya hizmet için olan web yönlendirmesi olmalıdır (bu, alıcının daha sonrada mal ve hizmetleri arayacağı firma homepage olmamalıdır).

İşletme sistemleri yasaktır

Refferal veya affiliate programı prensibinde faaliyet gösteren hizmet veya web lerin ilanları yasaktır. Bu programların temeli ilan veren kullanıcı için getireceği her yeni kullanıcı için komisyondur. Bu kendi başına aslında kötü bir şey değildir, ancak maalesef sonuç olarak ilanda ayni weblerle dolu olmasını getirir ki bu da ziyaretçilerin hoşuna gitmeyecek bir durumdur.

Animasyonlu resimli ilan yasaktır

Animasyonlu GIFy girmek yasaktır - animasyon sadece reklam içindir, ilan için değildir, bu birçok çok kullanıcıyı rahatsız eder.

Rekabet yasaktır

Başka açık arttırma weblerinin yönlendirmelerini ve başka ilan weblerinin yönlendirmelerini koymak yasaktır, rekabetçinin, yani aynı amaçlı olan weblerin reklamı yapılamaz – eğer bu buna rağmen bu sunucu üzerinden satış yapmak istiyorsanız istiyorsanız lütfen bunu direk yapınız.

Şeffaf davranınız

Birden fazla kullanıcı hesabı açmak yasaktır.

Şüpheli ve aldatan ilan yasaktır

Yukarıda belirtilen kuralları ihlal eden ilanlar dışında bazı müşterilerimizden gelen uyarılarla tespit ettiğimiz ve bizimde istemediğimiz çeşit başka sorunlu ilanlarda vardır. Söz konusu olan örneğin değişik wellness merkezlerinde, regenerasyonlarda vb. çalışma sunumlarında, kozmetik danışman işlerinde, devamla değişik tıklama, reklam emailleri almada, soru anketlerinin doldurulmasında, reklam kağıtları dağıtımında, ürünlerin bütün haline getirilmesinde vb. Bu ilanlar çoğunlukla "saadet zinciri " tipinde dolandırıcılık rizikosu içermektedir, arkasında değişik MLM, referral ve affiliate sistemleri saklıdır ve onların ilan verenleri diğer kuralları da ihlal ediyorlar ve spam yapma eğiliminde oluyorlar. Bu sebeplerden bu ilanları takip altına alıyoruz ve onların büyük bir çoğunluğunu daha başından reddediyoruz ve o ilanları koyanların kullanıcı hesaplarını siliyoruz.